Průběh státních závěrečných zkoušek

Studentky a studenti,

v den Vaší zkoušky se dostavte pokud možno na zahájení, které obvykle proběhne přibližně v 9 hodin. První student musí přijít dřív – v 8.30 jde totiž na přípravu! Ostatní počítejte s tím, že časový rozpis je orientační a může dojít k posunům. Přihlášení studenti se pořád ještě mohou odhlásit a pořadí se posouvá!

Nemůžeme studenty hledat nebo čekat, až se odněkud vynoří… Oficiálně je tedy třeba, abyste byli na místě už ráno. Nemusíte se ale bát si odskočit nebo dojít pro kávu…

POZOR: V době covidové se studenti dostaví podle aktuální pokynů jen s cca desetiminutovým předstihem před časem uváděným v rozpisu.

S sebou si přineste:

  • občanský průkaz
  • vaši závěrečnou práci, pokud obhajujete (může to být vaše pracovní verze, stačí i soubor na flešce). Práce se může hodit vám, abyste do ní nahlédli. Není povinné!
  • seznam literatury – abyste nahlédli…. Není povinné!
  • prezentaci na flešce, pokud chcete elektronicky prezentovat. Není povinné! Jistější jsou dvě flešky (moje osobní zkušenost), já osobně mám zkušenost, že prezentace v pdf zlobí. Kdo se chce extra pojistit, dá si prezentaci také do e-mailu. Doporučuji také vytisknout si „podklady“ k prezentaci. Můžete je nouzově použít, pokud by nešel proud… Prezentace elektronické i ústní mají být stručné ( přibližně 5 – 7 minut), výstižné. Chcete přesvědčit komisi, že jste v obraze a víte, co jste psali. Méně je často více! Klíčové myšlenky, výsledky…
  • dostatek tekutin – pitný režim je nutný zvláště před náročným intelektuálním výkonem! Pijte, ničeho se neobávejte, toalety jsou v dosahu.
  • lehkou svačinu   - není žádoucí kolabovat před zkouškou, že?

Čekat budete buď v prostorách katedry (tam ovšem vyžadujeme TICHO) nebo jinde na chodbě před zkušební místností. Příslušný tajemník komise si pro Vás přijde.

Ve zkušební místnosti proběhnout drobné formality (kontrola totožnosti, dotaz předsedy na vaši způsobilost, losování otázky či okruhu – to podle oboru). Pak se posadíte na „potítko“, podepíšete si naše papíry na přípravu a pustíte se do promýšlení a sepisování poznámek. Veškeré písemné poznámky na podepsaných papírech odevzdáváte po zkoušení tajemníkovi! Na přípravu si můžete vzít špunty do uší nebo použít naše sluchátka/hluchátka. Po půlhodině vás tajemník vyvede s předchozím studentem na chodbu a komise se krátce radí. Pak se opět na pokyn tajemníka vracíte zpět, sednete si ke stolku pro zkoušené a na pokyn předsedy komise se pustíte buď o obhajoby nebo už rovnou do otázek. Pokud chcete při obhajobě předvést elektronickou prezentaci, doneste si ji už ráno kolem osmé hodiny – můžete si ji dát do počítače na plochu, abyste s ní pak nemuseli moc pracovat.

Prezentace ať už elektronická nebo jen ústní by měla být stručná a výstižná. Nepočítejte s tím, že vás komise nechá dlouho mluvit – půjde jen o minuty. K detailům se můžete vrátit v další části obhajoby. Nejdřív však budou čteny posudky/v případě BP posudek, pak Vás komise vyzve, abyste se vyjádřili k námitkám a případně také k námětům z posudku. Dále se členové komise ptají na cokoli z Vaší práce.

Po obhajobě hned následuje rozprava – tedy zkoušení. Výsledky vyhlašuje komise podle rozhodnutí předsedy – buď před polední přestávkou nebo až na konci dne.
Po vyhlášení výsledků si můžete vyzvednout od tajemníka komise Vaši práci.

Dotazy nebo naléhavé zprávy posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhlášení vítězných prací v knihkupectví Fryč - listopad 2017
Barbora Vtelenská získala cenu za diplomovou práci Projekt výuky zaměřené na koncept genderu.

Vyhlášení vítězných prací v knihkupectví Fryč - listopad 2016

Kontakt

Doručovací adresa:
Technická univerzita v Liberci
Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická
Katedra filosofie
Studentská 2, 46117, Liberec 1

Sídlo:
Budova P, 3. NP, Komenského 314, 46001, Liberec 1

Tajemnice katedry:
Stanislava Exnerová
+420 48 535 4258
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.