Skip to main content

Průběh státních závěrečných zkoušek

Studentky a studenti,

V ZS 23/24 se můžete přihlásit k SZZ (na termín v lednu 24) do 6. 12. 2023. Pokud máte přerušené studium, přihlašte se e-mailem na adrese

stanislava.exnerova@tul

Dodejte tyto informace: jméno a příjmení, studentské číslo , obor (bc. HU, bc. ZSV, nav. ZSV pro zš, nav. ZSV pro sš a zš) , s obhajobou - bez obhajoby.

K datu 6. 12. 23 se také odevzdávají závěrečné práce.

Seznam literatury odešlete do konce prosince 23 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro LS 23/24 se můžete přihlásit k SZZ (na termín v červnu 24) do 24. 4. 2024. Pokud máte přerušené studium, přihlašte se e-mailem na adrese stanislava.exnerova@tul

Ke stejnému datu se odevzdávají závěrečné práce.

Dodejte tyto informace: jméno a příjmení, studentské číslo , obor (bc. HU, bc. ZSV, nav. ZSV pro zš, nav. ZSV pro sš a zš) , s obhajobou - bez obhajoby.

Seznam literatury odešlete nejpozději do 20. 5. 24 e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V LS 23/24 se můžete přihlásit k "podzimnímu" termínu SZZ (na termín v srpnu 24) do 10. 7. 24 Pokud máte přerušené studium, přihlašte se e-mailem na adrese stanislava.exnerova@tul

Dodejte tyto informace: jméno a příjmení, studentské číslo , obor (bc. HU, bc. ZSV, nav. ZSV pro zš, nav. ZSV pro sš a zš) , s obhajobou - bez obhajoby.

K datu 10. 7. 24 se také odevzdávají závěrečné práce.

Seznam literatury odešlete do 25. 6. 2024 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Závěrečnou práci vkládáte pouze do stagu. V tištěné podobě se již nikam neodevzdává.

Zhruba 14 dní před státními závěrečnými zkouškami vyvěšujeme na web kfl podrobný rozpis a postupně jej zpřesňujeme až do verze s časy.

V den zkoušky se dostavte podle rozpisu na svůj termín alespoň s půlhodinovou rezervou (kromě prvního). 

S sebou si přineste:

  • občanský průkaz
  • psací potřeby
  • dostatek tekutin – pitný režim je nutný zvláště před náročným intelektuálním výkonem! Pijte, ničeho se neobávejte, toalety jsou v dosahu.

Ve zkušební místnosti proběhnout drobné formality (kontrola totožnosti, dotaz předsedy na vaši způsobilost, losování otázky či okruhu – to podle oboru). Pak se posadíte na „potítko“, podepíšete si naše papíry na přípravu a pustíte se do promýšlení a sepisování poznámek. Veškeré písemné poznámky na podepsaných papírech odevzdáváte po zkoušení tajemníkovi! Na přípravu si můžete vzít špunty do uší nebo použít naše sluchátka/hluchátka. Po půlhodině vás tajemník vyvede s předchozím studentem na chodbu a komise se krátce radí. Pak se opět na pokyn tajemníka vracíte zpět, sednete si ke stolku pro zkoušené a na pokyn předsedy komise se pustíte buď o obhajoby nebo už rovnou do otázek. Pokud chcete při obhajobě předvést elektronickou prezentaci, upozorněte předem tajemnici/tajemníka komise.

Prezentace ať už elektronická nebo jen ústní by měla být stručná a výstižná. Nepočítejte s tím, že vás komise nechá dlouho mluvit – půjde jen o minuty. K detailům se můžete vrátit v další části obhajoby. Nejdřív však budou čteny posudky/v případě BP posudek, pak Vás komise vyzve, abyste se vyjádřili k námitkám a případně také k námětům z posudku. Dále se členové komise ptají na cokoli z Vaší práce.

Po obhajobě hned následuje rozprava – tedy zkoušení. Výsledky vyhlašuje komise podle rozhodnutí předsedy. Obvykle to je hned po vyzkoušení.

Dotazy nebo naléhavé zprávy posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.