Průběh státních závěrečných zkoušek

Studentky a studenti,

Zhruba 14 dní před státními závěrečnými zkouškami vyvěšujeme na web kfl podrobný rozpis s časy.

V době covidové se studenti dostaví podle aktuální pokynů jen s cca desetiminutovým předstihem před časem uváděným v rozpisu.

S sebou si přineste:

  • občanský průkaz
  • vaši závěrečnou práci, pokud obhajujete (může to být vaše pracovní verze, stačí i soubor na flešce). Práce se může hodit vám, abyste do ní nahlédli. Není povinné!
  • seznam literatury – abyste nahlédli…. Není povinné!
  • prezentaci na flešce, pokud chcete elektronicky prezentovat. Není povinné! Jistější jsou dvě flešky (moje osobní zkušenost), já osobně mám zkušenost, že prezentace v pdf zlobí. Kdo se chce extra pojistit, dá si prezentaci také do e-mailu. Doporučuji také vytisknout si „podklady“ k prezentaci. Můžete je nouzově použít, pokud by nešel proud… Prezentace elektronické i ústní mají být stručné ( přibližně 5 – 7 minut), výstižné. Chcete přesvědčit komisi, že jste v obraze a víte, co jste psali. Méně je často více! Klíčové myšlenky, výsledky…
  • dostatek tekutin – pitný režim je nutný zvláště před náročným intelektuálním výkonem! Pijte, ničeho se neobávejte, toalety jsou v dosahu.Ve zkušební místnosti proběhnout drobné formality (kontrola totožnosti, dotaz předsedy na vaši způsobilost, losování otázky či okruhu – to podle oboru). Pak se posadíte na „potítko“, podepíšete si naše papíry na přípravu a pustíte se do promýšlení a sepisování poznámek. Veškeré písemné poznámky na podepsaných papírech odevzdáváte po zkoušení tajemníkovi! Na přípravu si můžete vzít špunty do uší nebo použít naše sluchátka/hluchátka. Po půlhodině vás tajemník vyvede s předchozím studentem na chodbu a komise se krátce radí. Pak se opět na pokyn tajemníka vracíte zpět, sednete si ke stolku pro zkoušené a na pokyn předsedy komise se pustíte buď o obhajoby nebo už rovnou do otázek. Pokud chcete při obhajobě předvést elektronickou prezentaci, doneste si ji už ráno kolem osmé hodiny – můžete si ji dát do počítače na plochu, abyste s ní pak nemuseli moc pracovat.

Prezentace ať už elektronická nebo jen ústní by měla být stručná a výstižná. Nepočítejte s tím, že vás komise nechá dlouho mluvit – půjde jen o minuty. K detailům se můžete vrátit v další části obhajoby. Nejdřív však budou čteny posudky/v případě BP posudek, pak Vás komise vyzve, abyste se vyjádřili k námitkám a případně také k námětům z posudku. Dále se členové komise ptají na cokoli z Vaší práce.

Po obhajobě hned následuje rozprava – tedy zkoušení. Výsledky vyhlašuje komise podle rozhodnutí předsedy. V covidové době to bylo vždy hned po vyzkoušení.

Dotazy nebo naléhavé zprávy posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhlášení vítězných prací v knihkupectví Fryč - listopad 2017
Barbora Vtelenská získala cenu za diplomovou práci Projekt výuky zaměřené na koncept genderu.

Vyhlášení vítězných prací v knihkupectví Fryč - listopad 2016

Kontakt

Doručovací adresa:
Technická univerzita v Liberci
Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická
Katedra filosofie
Studentská 2, 46117, Liberec 1

Sídlo:
Budova P, 3. NP, Komenského 314, 46001, Liberec 1

Tajemnice katedry:
Stanislava Exnerová
+420 48 535 4258
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.