SOUHRNNÁ INFORMACE K ON-LINE VÝUCE

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vzhledem k tomu, že mezi některými z vás stále panují nejasnosti ohledně výuky v tomto semestru, rádi bychom ještě jednou zopakovali zásady výuky v ZS 2020.
1. Z nařízení KHS je do 31. 10. 2020 převedena většina výuky na TUL do on-line režimu (výjimku tvoří jen laboratorní cvičení a nezbytné a specifické semináře). Přesný popis výjimek a základní rámec on-line výuky naleznete např. zde: https://www.tul.cz/uredni-deska/covid-19. Počítejte ale raději s tím, že výuka bude on-line trvat celý semestr. Pokud dojde k nějakým změnám budete včas informováni vedením fakulty.
2. Konkrétní opatření týkající se KFL (např. úprava konzultačních hodin, seznam vyučovaných předmětů se stručnou charakteristikou podoby on-line výuky apod.) najdete na webových stránkách katedry, v sekci aktuality (https://kfl.fp.tul.cz/aktuality).
3. On-line výuka bude probíhat vždy synchronně, tj. v těch časech a dnech, které jste měli ve svých rozvrzích již před vydáním opatření o přechodu na on-line výuku.
4. Z tohoto důvodu je proto důležité se vždy zúčastnit první on-line hodiny, na níž vás budou jednotliví vyučující informovat o průběhu konkrétního předmětu.
5. Za účelem on-line přednášek má každý kurzu zřízen virtuální učebnu, zpravidla v aplikaci Google Classroom či aplikaci MS TEAMS. O tom, jak se do daných učeben máte přihlašovat vás budou informovat vyučující předmětů. Zpravidla Vám mailem zašlou odkaz na danou virtuální učebnu. Přihlašovat se do ní ale MUSÍTE VŽDY A VÝHRADNĚ POMOCÍ ŠKOLNÍHO E-MAILU, KTERÝ JSTE OBDRŽELI PŘI ZÁPISU A KTERÝ JE V NÁSLEDUJÍCÍM FORMÁTU (jméno.příjmení@tul.cz).
6. V přiloženém souboru naleznete seznam všech kurzu, které v tomto semestru vyučují pracovníci KFL. U každého kurzu naleznete aktuálního vyučujícího a stručnou charakteristiku on-line výuky. Je-li základem on-line výuky nějaké virtuální prostředí, slouží daná informace rovněž jako aktivní odkaz do dané aplikace.

7. U předmětů "starých" programů, které se vypisují již jen pro ty, kteří předmět opakují, je rovněž stručná zmínka o tom, jak bude předmět probíhat. S ohledem na to, že u těchto předmětů se počítá spíše jen s konzultacemi (zapsaní již zpravidla předmět v nějaké podobě absolvovali, ale nebyli úspěšní v jeho zakončení), je třeba kontaktovat jednotlivé vyučující a domluvit se s nimi na průběhu a podobě těchto konzultací, případně jiném alternativním průběhu.

8. V případě jakýchkoli nejasností kontaktujte tutorku studia (Dr. Hrabáková), tajemnici katedry (Dr. Exnerová) nebo vedoucího katedry (doc. Václavík)