Skip to main content

Aktuality

| Aktuality

Rozpis k SZZ - časy

Vážení,

rozpis s časy najdete ZDE

Ke státnicím si přineste občanský průkaz, psací potřeby a pití. Literaturu a posudky si sami tiskneme, práci máme elektronicky. Prezentaci práce nemusíte mít v elektronické podobě. 

Před státnicemi se snažte dobře se vyspat, normálně jíst a nezanedbávat pitný režim. Chcete, aby váš mozek dobře fungoval!

S. Exnerová

| Aktuality

Předběžný rozpis k SZZ 1/2024

Dámy a pánové,

v rozpisu může dojít k drobným změnám. Sledujte prosím web kfl. Pokud objevíte v rozpisu nějakou nesrovnalost, ozvěte se.

ZDE si rozpis můžete otevřít.

S. Exnerová

| Aktuality

KH L. Hrabákové 30.10.

Konzultační hodiny dr. Hrabákové dne 30. 11. se ruší. S díky za pochopení

                 L. Hrabáková

| Aktuality

KH L. Hrabákové 26.10.

Konzultační hodiny dr. Hrabákové dne 26.10. se ruší. S díky za pochopení

                 L. Hrabáková

| Aktuality

Aktuálně pro studenty 1. ročníku

Jste-li studentkou či studentem 1. ročníku, mohly by pro Vás být užitečné následující informace:

 

Pro akademický rok 2023/24 je tu ke stažení ZDE nový průvodce studiem.  Bude zajímavý jistě i pro studenty vyšších ročníků.

Informace přináší také videoblok Jsem prvák - odkaz ZDE.

K dispozici jsou pro případ nejasností nebo problémů tutoři, kteří ochotně poradí:

- z řad pedagogů je to na katedře filosofie PhDr. Luďka Hrabáková, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

- z řad studentů jsou to Jakub Růžička (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo Helena Mašková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

Přejeme klidný a zdárný začátek univerzitního života!

KFL

 

| Aktuality

Obecné a české dějiny moderní (OCDMF) - možnost přihlášení

Kurz OCDMF bude od letošního AR vyučovat pracovník KFL prof. Petr Kaleta. 

Požadavky na studenta:   Aktivní účast na seminářích, příprava referátu, zkouška.

Cílem kurzu je seznámit studující s hlavními aspekty českých i světových dějin od pozdního osvícenství konce 18. stíoletí do konce první světové války. Důraz je přitom kladen na výklad dějin národních v kontextu dějin obecných. Vedle vnitro- i mezinárodněpolitických událostí je kurz věnován též důležitým hospodářským a sociokulturním změnám ve společnosti.
Cílem kurzu je poskytnout studentům přehled o zrození a vývoji důležitých historických procesů v rámci evropských i mimoevropských států v 19. století, tj. v letech 1776-1914/1918, naučit se je pojímat historický proces v souvislostech a v interdisciplinárních vztazích. Důraz bude kladen na konfrontaci různých názorových proudů a historických škol; studenti budou vedeni ke sledování nejnovější odborné a populárně vědní literatury a časopiseckých studií, bude jim poskytnut dostatečný prostor, aby své poznatky mohli prezentovat, naučit se vědecky přemýšlet a formulovat vlastní názor.

Pokud byste se ještě chtěli přihlásit, pošlete e-mail na adresu stanislava.exnerova@tul do pátku 22. 9. včetně. Přihlášené soustředíme a předáme studijnímu oddělení k dozapsání. Nevolejte a nepište v té věci na studijní oddělení (jsou teď zavaleni jinou prací).

 

Totéž platí pro kurz Národnostní menšiny Polska a Německa NMPN.

 

| Aktuality

Změna ve výuce kurzů CR89F, NMPN a OC20F

Katedra filosofie přivítala nového pracovníka! 

Prof. PhDr. Petr Kaleta, Ph.D. bude učit kurzy CR89F Česká republika v letech 1989 - 2013, NMPN Národnostní menšiny Polska a Německa, OC20F Obecné a české/československé dějiny 20. století.

Kurzy budou podle akreditace nastaveny "na míru" studentům základů společenských věd.

Nově se otvírá povinně volitelný kurz Národnostní menšiny Polska a Německa. 

Na přednášce budou charakterizovány tradiční národnostní menšiny, jako jsou Židé v Polsku nebo Němci v Polsku, ale také etnika, která nemají svůj vlastní stát, jako jsou např. Karaimové v Polsku, Lužičtí Srbové v Německu, Kašubové v Polsku nebo Frísové v Německu. Předmětem zájmu budou dějiny, kultura, náboženská otázka, instituce a média.